Hareketli Oyun Alanı

Sahne sizi bekliyor! Matematik içerikli oyunlarla eğlenceli dakikalar yaşamaya hazır mısınız? Heyecanınıza heyecan katacak ekibimizle beraber öncelik çocukların olmak üzere hareket ederek oynayabileceğiniz matematik içerikli oyunları deneyimleyebilirsiniz.

Düğümden Kurtulma 

Arkadaşlarınızla birlikte bileklerinize bağladığımız düğümlerden kurtulmayı başarabilecek misiniz?  

Çemberden Yıldıza Geçiş 

 Size verdiğimiz büyük bir çemberi ekibinizle birlikte yıldıza dönüştürmeyi başarabilecek misiniz? 

Tek Adımla Sayı Doğrusu 

Yan yana sıraya dizilip üzerlerinde 1’den 10’a kadar sayıların yazılı olduğu, sizler için hazırlamış olduğumuz kartlarımızdan birer tane seçelim. Sayılarımızın sırası biraz karışmış gibi görünüyor! Sadece yanınızdaki kişiler ile yer değiştirme hakkınız var. Doğru sırlamaya en az kaç adımda ulaşabilirsiniz? 

Sayılarla Oynayalım  

Eğlenceli ve dikkat gerektiren bir yarışmaya ne dersiniz? Size söyleyeceğimiz sayılara, sayı halısı üzerindeki rakamlara toplama, çıkartma, çarpma, bölme işlemlerini uygulayarak ilk önce ulaşabilen takım oyunu kazanır. Dikkat! Bu oyunda herhangi bir stratejimiz yok, sayılarla ne kadar hızlı oynayabiliyoruz bunu göreceğiz 😊  

Simetrisini Bul Oyunu 

Rakibinizin sizin için hazırladığı zorlu şekillerin simetrisini, 30-45-60-90 derece döndürülmüş hallerini ne kadar hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz? 

Kuzu-Kurt-Ot Oyunu 

Şimdi hepiniz birer çobansınız. Tek seferde yalnızca 2 şeyi taşıyabilen sandalınız ile kuzu,kurt ve otlarınızı derenin karşısındaki köyünüze nasıl götürürsünüz?